Cucumis ficifolius

200.00 рсд

Očisti
Šifra proizvoda: - Kategorije: , ,

Opis

Family: Cucurbitaceae (koo-ker-bih-TAY-see-ee) (Info)
Genus: Cucumis (KOO-koo-mis) (Info)
Species: ficifolius (fik-ee-FOH-lee-us) (Info)
Synonym: Cucumis figarei var. microphyllus
Synonym: Cucumis figarei var. cyrtopodus
Synonym: Cucumis abyssinicus
Synonym: Bryonia obtusa

Retka vrsta. Nije bas pravi krastavac ali ima slicnosti-po meni ukusniji i sladji. Koristi se kao klasican krastavac u svežem stanju ili obradjen tkdj se u ishrani koristi stabljika, list i koren. Plod ostaje svež do 6 meseci. Može se čuvati u saksiji i kao višegodišnja biljka jer formira kaudex pa može biti i sobna biljka.

Razmnožavanje : Semenom

Pre-tretman : Ne

Setva : S proleća ili tokom leta direktno u basti na dubini oko 2-5 cm.Ili naklijavanjem u maramici,čim isklija prebacuje se u bašti.

Klijanje: Temperatura iznad 18 C , isklija za 3-15 dana

Lokacija : Zahteva svetlost i umerenu vlažnost.

Nega : Biljka ima plitak koren s time je neophodno redovno navodnjavanje.

Zona otpornosti : –

 

Dodatne informacije

Količina

20 semenki

Recenzije

Još nema komentara.

Budite prvi koji će napisati recenziju “Cucumis ficifolius”

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *