Arctostaphylos uva-ursi / Medvedje groždje

200.00 рсд

Očisti

Opis

Family: Ericaceae
Genus: Arctostaphylos
Species: uva-ursi
Synonym: Arctostaphylos officinalis

Opis biljke:
Uva je grmasta zimzelena mala biljka, čvrstih kožnatih ovalnih listova dužine do 3 cm. Cvetovi bele ili svetloružicaste boje skupljeni su u grozdovima. Plod je okrugla bobica sa semenkama, crvene boje. Blagog je mirisa i ukusa.
Stanište:
Raste po suvim, retkim, peščanim ili kamenitim borovim i drugim crnogoričnim šumama, među grmljem po sunčanim obroncima, po planinskim pašnjacima Balkanskog poluostrva, naročito u zapadnim delovima. Rasprostranjena je na području Evrope, Azije i Severne Amerike. U istočnim zemljama je zaštićena; ima status ugrožene vrste u divljini.Uspešno se uzgaja i u baštama ili saksiji. Biljka preferira kisela tla, puno sunca do polusenke.
Lekovito delovanje:
Čaj od listova leči povećanu prostatu, mokraćne organe, proliv i šećernu bolest. Listovi pomešani s drugim lekovitim biljem služe kao dezinfekcijsko sredstvo mokraćnih kanala, naročito kod hronične upale mokraćnog mehura i drugih bolesti.

——————————————————————

Razmnožavanje : Semenom, deobom, reznicama

Pre-tretman : NE

Stratifikacija : 30-90 dana u vlažnom supstratu ( pesku ,perlitu ) na temperaturi 2-5 C u frižderu

Setva : Tokom cele god.u kupovnoj zemlji ili supstratu, na dubini oko 0,5cm ili samo utisnuti u supstrat.

Klijanje : Temperatura iznad 18 C

Lokacija : Zahteva umerenu vlažnost i senku.

Nega : I god se čuva u saksiji, nakon 1.god se presadjuje vani na stalno mesto.

Zona otpornosti : -39.9 °C / Zona 3a

Dodatne informacije

Količina

20 semenki

Recenzije

Još nema komentara.

Budite prvi koji će napisati recenziju “Arctostaphylos uva-ursi / Medvedje groždje”

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.