Delonix regia

200.00 рсд

Očisti
Šifra proizvoda: - Kategorije: , ,

Opis

Family: Caesalpiniaceae
Genus: Delonix
Species: regia
Synonym:Caesalpinia regia
Synonym:Poinciana regia

Royal Poinciana, Flamboyant Tree, Flame Tree, Peacock Flower, Gulmohar

Tropska , zimzelena drvenasta vrsta . U prirodnim uslovima dostiže 6 – 9 m dok u hladnijim zonanama dosta niže ali se visina reguliše orezivanjem tkdj pogodan za formiranje bonsaija . Cveta tokom cele godine , brzo raste .

——————————————————

Razmnožavanje : Semenom

Pre-tretman : Protrljati semenku turpijom ili blago zaseći opnu po sredini pa potopiti 24h u vodi dok ne nabubri.

Setva : Tokom cele godine u kupovnoj zemlji ili u supstratu na dubini od 1cm

Klijanje: Temperatura 25 C, isklija za 2-5 nedelja

Lokacija : Zahteva svetlost i umerenu vlažnost .

Nega : Čuva se u saksiji, presadjuje se kada koren počne da izlazi na otvorima saksije. Tokom zime se čuva na temperaturi oko 15-20C .

Zona otpornosti : 10a: to -1.1 °C (30 °F)

 

Dodatne informacije

Količina

10 semenki

Recenzije

Još nema komentara.

Budite prvi koji će napisati recenziju “Delonix regia”

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *