Calia secundiflora

300.00 рсд400.00 рсд

Očisti
Šifra proizvoda: - Kategorije: , ,

Opis

Family: Papilionaceae
Genus: Calia
Species: Secundiflora
Synonym: Sophora secundiflora
Texas Mountain Laurel, Mescal Bean

Zimzeleni žbun ili manje drvo iz porodice mahunarki. Teksas i Meksiko su prirodna staništa ove biljke. Raste do 4-5 metara visine, dobro podnosi peskovito tlo i sušu. Liske su debele i voštane na dodir. Cvetovi su tamnoljubičasti i imaju miris nalik mirisu soku grožđa. Nakon cvetanja stvaraju se mahune u kojma se nalaze jarkocrvene semenke. Popularna je kao ukrasna vrsta zbog svojih cvetova i svojih semenki.

_______________________________

Razmnožavanje: Semenom

Pre-tretman: Blago zaseci opnu, Potopiti 24h u toploj vodi

Setva: Tokom cele godine, na 1-2 cm dubine u rastresit supstrat

Klijanje: 2 do 8 nedelje

Lokacija: Direktna svetlost

Zona otpornosti : 7b / -14.9 °C ( starije biljke trpe ispod -18C )

Dodatne informacije

Količina

5 semenki, 10 semenki

Recenzije

Još nema komentara.

Budite prvi koji će napisati recenziju “Calia secundiflora”

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *