Asclepias speciosa / medonosna

150.00 рсд

Očisti
Šifra proizvoda: - Kategorije: , ,

Opis

Family: Apocynaceae
Genus: Asclepias
Species: speciosa
Synonym:Asclepias douglasii
Synonym:Asclepias giffordii
Showy Milkweed, Greek Milkweed

Biljka je višegodišnja , uspravna sa listovima koji liče na listove banane . Ono što je odlikuje su veliki , pufnasti , roze-ljubičasti cvetovi koji su izuzetno mirisni . Mnogi koriste ovu biljku u medicini , a jestivi su neki njeni delovi . Padobrančići koji su pričvršćeni za seme su se u prošlosti koristili za punjenje jastuka . Iako je jestiva i lekovita mnogi je čuvaju kao ukrasnu baštensku biljku koja privlači leptire. Dostiže 60-90cm.

————————————————————————

Razmnožavanje : Semenom , deobom , reznicom

Pre-tretman : Ne

Setva : Tokom cele godine u supstratu na dubini od 0,5 cm

Klijanje: Temperatura 22-25 C, isklija za 2-8 nedelje

Lokacija : Direktna svetlost

Zona otpornosti : 3a: to -39.9 °C (-40 °F)

 

Dodatne informacije

Količina

20 semenki

Recenzije

Još nema komentara.

Budite prvi koji će napisati recenziju “Asclepias speciosa / medonosna”

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *